П'ять основних принципів, дотримуючись яких Ви гарантовано зможете розкрити всю пишність хости.

Для тіньового саду хоста, мабуть, найдекоративно-листяна рослина. Завдяки сучасній селекції ця рослина стала предметом для створення квіткових колекцій та захопила багатьох садівників. Але напевно кожен розуміє, що недостатньо просто купить хосту, треба ще й забезпечити грамотний догляд за хостами у Вашому саду.

Якщо Ви садівник-початківець, я сподіваюся, що ці поради щодо догляду за хостами будуть вам корисні. І навіть якщо Ви маєте вже солідну колекцію, не поспішайте залишити сторінку, можливо і для Вас знайдеться цікава рекомендація.

Отже:

1. Оберіть місце для посадки хости (або хост) заздалегідь!

На одному місці хоста може рости тривалий час, 10 років і більше, з кожним роком кущ хости стає пишнішим і гарнішим, і лише десь з 3-4-го року проявляється у всій своїй красі, тому часто пересаджувати хосту не рекомендується.

Місце має бути обов'язково тінистим або напівтінистим. Існує принцип, що блакитні хости люблять глибшу тінь, щоб не пошкодити свій восковий наліт, завдяки якому проявляється блакитний відтінок, а облямовані (особливо білим) і жовті хости воліють півтінь, але в жодному разі, не пряме сонце.

2. Не шкодуйте води!

Хоста досить стійка і невибаглива рослина, але водночас дуже вологолюбна. Чим більше ви зможете надати вологи своїй рослині, тим краще буде проявлений колір і малюнок хости відповідно до її сортових особливостей, більшим буде лист.

3. Не забувайте про підживлення!

Часто посадки хости мульчують дробленою деревною корою, вважається, що вона утримує вологу і повільно перегниваючи, підгодовує посадки рослин. Але, все ж таки, підживлення мінеральними та органічними добривами лише покращить красу вашої хости. Рекомендується це робити 2-3 рази за сезон, але не пізніше за середину липня.

4. Видаляйте частину квітконосів!

Якщо Ви надаєте перевагу милуватися листом хости, то частину молодих квітконосів можна видалити, при цьому ті, що залишилися, будуть більшими. Також, Ви звільните частину листя, яке прикрите квітами. Листя ж при цьому отримає більше харчування і буде більше, яскравіше і гарніше.

5. Правильно поєднуйте хости!

Намагайтесь групувати посадки за типом хости, кольору та розміру. А також, при бажанні, поєднуйте з іншими багаторічниками. До таких відносяться: папороті, астильби, волжанки, герані, саме ті рослини, які на контрасті підкреслюють красу та яскравість листа хости.