Кількість
|
Вартість
|
||
|
Перстач: підбираємо грунт, правильний полив та обрізка рослини
Декоративну рослину вирощують у садах з початку 18 століття та сьогодні налічують понад 500 різновидів. Перстач ідеальний як в якості декоративного соло елемента, так і в групі, що утворює живопліт. Перстач чагарниковий відноситься до сімейства рожеві, що означає спорідненість з такими рослинами, як фізаліс, ожина та айва. Сьогодні особливо популярний в садах України перстач, купити саджанці якого ви можете найрізноманітніших видів.
Перстач: купити саджанці для прикраси саду
Більшість декоративних різновидів перстачу чагарникового зберегли жовтий колір ботанічних квітів, але є також різновиди з білими, рожевими та помаранчево-червоними квітками. Форма зростання також варіюється від півметрових золотих килимів до півтораметрових кущів. Назва роду походить від пальмового, в основному п'ятилистого листя. У нашому розпліднику «Зелений Едем» ви знайдете великий асортимент чагарників за доступними цінами.
Грунт для вирощування перстачу чагарникового
Належить до світлолюбних рослин перстач, саджанці найкраще висаджувати в місці, де є повний доступ до сонця. Чим більше сонячного світла вона збере, тим гарнішими будуть квіти, особливо жовті та білі. Якщо ви можете запропонувати тільки напівтінисте місце у своєму саду, слід обрати сорт з червоними квітами. У помірно сонячну погоду він почувається ще краще, чим виразно відрізняється від своїх родичів.
Перстач найкраще почувається в повітро- і водопроникному, родючому грунті. Значення pH має бути від кислого до слаболужного, від 5 до 7. Більш високе значення pH може негативно позначитися на квітінні куща та спричинити дефіцит заліза.
Якщо в саду тільки важкий і ущільнений ґрунт, відмовлятися від перстачу не обов'язково. Зазвичай для покращення структури та проникності основи достатньо домішку піску чи гравію. Для перстачу не підходять піщані або повністю вологі ґрунти.
Як висаджувати перстач: важливі нюанси
- Правильна дата посадки залежить від того, які саджанці у нас: відкриті чи закриті. У першому випадку перстач висаджують у період з вересня до кінця квітня. Саджанці, куплені в контейнерах, можна висаджувати цілий рік, якщо земля не промерзла.
- Перстач чагарниковий відрізняється високою морозостійкістю та витримує навіть -45°С. Тому безморозні дні для посадки не потрібні. Так як рослина любить добре дреновані ґрунти, бажано глибоке розпушування місця посадки.
- Ґрунтопокровні сорти перстачу чагарникового висаджують із розрахунку приблизно 5 штук на квадратний метр, а у вигляді живоплоту - 3 штуки на погонний метр.
Як поливати і удобрювати перстач чагарниковий?
Рясно поливайте перстач відразу після посадки, а також у спекотні літні дні. Не допускайте висихання кореневої зони. Особливо чутлива рослина до нестачі води у перші роки зростання. Як завжди, слід також уникати застою води.
Попри велику потребу у воді перстач дуже скромний у плані добрива. Мало того, надлишки добрив гальмують розвиток квітів, тому їх слід дозувати дуже обережно.
Обрізка чагарникового перстачу
Рекомендується регулярне обрізання перстачу чагарникового. Йдеться не лише про створення живоплоту з перстачу, а й про цілеспрямоване регулювання зростання різновидів ґрунтопокривних рослин. Завдяки обрізці кущ буде особливо рясно квітнути, тому що квіткові бруньки розвиваються переважно на молодих пагонах.
Перстач також добре переносить сильні порізи (до 10 см над землею) для омолодження. Після такої обробки у нього з'являться нові пагони, і чагарник стане ще густішим і пишнішим.
Купити перстач в Україні: сорти
Різноманітність сортів величезна, і їх можна відбирати за різними критеріями. Ось кілька прикладів різновидів перстачу з різним забарвленням квіток:
- Білий: Snowbird, Abbotswood;
- Золотисто-жовтий: Sunset, Tangerine;
- Жрвтий: Longacre, Tilford Cream;
- Рожевий: New Dawn, Pink Queen, Bellissima, Lovely Pink;
- Помаранчево-червоний: Marian Red Robin, Red Ace.