Кількість
|
Вартість
|
||
|
Анемона – елегантна рослина, здатна оживити сад яскравими червоними, білими, рожевими, жовтими та фіолетовими спалахами. Назва 'анемона' походить від грецького слова «anemos» – «вітер», а в народі її називають «Вітряниця». Потрібно сказати, що назва ця цілком виправдана. Поспостерігайте за трепетом пелюсток анемони навіть від найменшого подиху вітерця - і ви відчуєте подих вашого саду.
Які бувають анемони
У роді анемон існує понад 150 видів. Їх класифікують за різними ознаками: бувають анемони бульбоцибульні та кореневищні, бувають весняно- і осінньоквітучі, лісові та середземноморські, прості та напівмахрові. Не менш різноманітна і палітра кольору, представлена анемонами. Існують навіть двоколірні сорти.
Квіти анемони мають просту, схожу на маргаритку, форму і лопасте листя. У деяких різновидів квіти двошарові з множинними пелюстками. Листя темно-зелене пальчасто-розсічене або пальчасто-роздільне. Висота рослини в залежності від сорту може становити від 10 до 100 см. Але навіть стеблам високих екземплярів не потрібна опора.
Особливості догляду за анемоною
Молоду вітряницю потрібно відразу висаджувати на постійне місце, оскільки рослина дуже болісно переносить пересадку та будь-які пошкодження коріння. Грунт необхідний родючий, досить вологий. Дотримання достатнього рівня вологості допоможе анемоні правильно розвиватись та красиво квітнути, але, з іншого боку, тривале перезволоження може спровокувати кореневу гниль. Підтримка балансу вологи – це, мабуть, головне і дуже непросте завдання власника анемони. А, отже, ґрунт для посадки вітряниці потребує певної підготовки. Насамперед потрібно подбати про якісний дренаж – додати в ґрунт піску або дрібних камінчиків. Якщо грунт занадто кислий, необхідно підсипати в нього золу. А якщо бідний на органіку – збагатити його компостом. Після посадки рослини, замульчуйте грунт опалим листям, щоб волога з нього не випаровувалась занадто швидко. Мульча також перешкоджає буйному зростанню бур'янів.
Садять анемону з відривом від інших рослин 30-50 см. Це зумовлено тим, що кущу необхідно місце для розростання убік. Те саме справедливо для кореня: він буде розростатися, а конкуренції з корінням інших рослин він не терпить. Пропалювати анемону можна тільки вручну і дуже акуратно, щоб не пошкодити корінь, який знаходиться буквально в парі сантиметрів під землею. З цієї ж причини не варто садити по сусідству рослини, які незабаром доведеться викопувати, ділити, пересаджувати.
Полив анемони слід проводити, враховуючи особливості сорту, а також залежно від погодних умов. При регулярних опадах полив не потрібний взагалі. У спекотні посушливі періоди необхідно помірно, але щодня поливати рослину.
Зимує більшість анемон у ґрунті. Але в морози бажано рослину все-таки вкрити, а також суттєво збільшити шар мульчі.
Анемона у композиції вашого саду
Посадіть кілька десятків весняноквітучих анемон у компанії тюльпанів та нарцисів. Прекрасними партнерами осіннім анемонам стануть айстри, астильба, осінньоквітучий аконіт, гортензія. Протягом усього року актуальне поєднання з папоротями та декоративними травами.
У нашому магазині можна отримати детальну консультацію та придбати безліч сортів анемон. А також купити зі знижкою композицію з анемони та двох інших рослин, які підходять для спільної посадки.