Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Понеділок - П'ятниця: 09:00–18:00

Субота: 10:00 - 14:00

Неділя: Вихідний

 

0
Мій кошик

Аквілегія - ошатна і незвичайна квітка з давньою історією.

Сортування:
за назвою за популярністю спочатку дешевше

У роді аквілегії налічується понад 100 сортів. Вони відносяться до сімейства лютикових. Були завезені до Європи з Північної Америки, але зараз виведено й особливі європейські сорти, і навіть японські та китайські. Ця рослина має безліч народних назв; у багатьох країнах із ним пов'язана маса легенд. У народі його часто називають «голубками» або «орликами», через шпорці, які розміщуються на звороті. Комусь ці шпорці формою нагадують шпору голуба, а комусь - вигнутий дзьоб орла. Але найчастіше його називають «водозбір» чи то через форму суцвіття, яке схоже на латаття, чи через те, що після дощу в пазухах його листя затримуються і грають на світлі крапельки води.

Як розпізнати аквілегію

Найбагатша кольорова палітра притаманна цій рослині. Квіти бувають білими, жовтими, рожевими, малиновими, фіолетовими та блакитними або навіть поєднують у собі кілька відтінків. Квітка складається з п'яти пелюсток та п'яти шпорців, хоча бувають і безшпорцеві сорти (така форма властива азіатським гібридам). Починає квітнути аквілегія залежно від сорту з травня до серпня і квітне протягом 20-30 днів. Великі одиночні квіти ширяють, ніби нахиливши голову, над листовою розеткою на високих квітконосах. Після відквітання на них формуються насіннєві коробочки з маленьким чорним насінням. Насіння рослини отруйне, тому краще берегти його від маленьких дітей.

Якщо рослина вирощена з насіння, потрібно враховувати, що першого негустого квітіння слід очікувати лише на другий рік. А повного дорослішання аквілегія досягає лише на третій рік життя.

У аквілегії декоративні і квіти, і листя. Листя може бути сидячим або мати довгий черешок. За формою вони бувають різьбленими двічі або тричі трійчаторасіченими. Колір темно-зелений або сизуватий.

Доглядаємо аквілегію

Для посадки аквілегії необхідно притінене місце. На сонці квіти рослини будуть дрібними та недостатньо яскравими, а тривалість квітіння скоротиться. Грунт має бути вологий і пухкий, бажано з додаванням перегною. Аквілегія відноситься до посухостійких рослин, тому полив потрібний лише в довгі посушливі періоди. При регулярних опадах полив не потрібний взагалі. Рослина вимагає періодичного розпушування землі та підгортання куща, оскільки кореневище з часом починає наростати над землею і потребує укриття. Дорослі рослини зимують без укриття, але для захисту кореню слід прикрити його шаром компосту.
Найпоширеніша хвороба аквілегії – борошниста роса. Вона може з'являється при частих та рясних опадах.

На одному місці аквілегія може зростати 4-5 років. Пізніше центральна частина рослини відмирає, і вона розпадається на кілька кущів. У такому разі краще акуратно розрізати корінь та розділити кущ. Оскільки пошкодження кореня переноситься рослиною дуже важко, робити поділ потрібно лише у разі потреби.

Аквілегія у ландшафтному дизайні

Ця рослина чудова сама по собі, а часто її висаджують міксом із декількох сортів. Високі сорти прикрашають клумби та задні плани міксбордерів в ансамблі з бруннерою, тінелюбивою айстрою, хостами, люпинами та астильбами. Низькорослі аквілегії підходять для переднього плану міксбордера, часто використовуються в альпінаріях та рокаріях у сусідстві з папоротями та декоративними травами.

У нашому магазині ви можете ознайомитись із найбільшою колекцією аквілегій. Також скористайтесь можливістю придбати аквілегію у комплекті з іншими рослинами зі знижкою.

Вгору
,