Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Понеділок - П'ятниця: 09:00–18:00

Субота: 10:00 - 14:00

Неділя: Вихідний

 

0
Мій кошик

Аконіт або Борець – гарна рослина з незвичайною шоломоподібною квіткою

Сортування:
за назвою за популярністю спочатку дешевше

Перші згадки про аконіт

Аконіт або борець – прекрасна рослина, що прикрашає квітники США, Європи та Азії. У природі він росте на гірських луках, берегах річок та узбіччях доріг, у місцях із підвищеною вологістю.

У листі, квітах і корені аконіту містяться алкалоїди, тому рослина дуже токсична. Згідно з давньогрецькою міфологією, коли Геракл здобув перемогу над триголовим Цербером і вивів його з Пекла на поверхню Землі, з трьох пастей пса капала отруйна слина. Там, куди вона потрапила, стрімко виростали з ґрунту прекрасні отруйні квіти синього кольору.

Багато давніх народів використовували сік аконіту для натирання наконечників стріл, а також отруєння засуджених до смерті. За легендою хан Тимур був отруєний аконитом під час свого походу на Китай: недоброзичливці просочили соком рослини його тюбетейку.

Але, як ми знаємо, будь-яка отрута в малих дозах може бути ліками, тому медичні властивості аконіту звеличуються східними народними цілителями і гомеопатами. У різні часи його використовували як болезаспокійливий засіб, лікували їм артрит, бронхо-легеневі захворювання і навіть намагалися лікувати онкологію та сибірку.

Декоративні якості аконіту

Це кореневищна або коренеклубнева рослина, яка відноситься до сімейства лютикових. Загалом у роду налічується близько 300 видів. Стебла в залежності від виду прямостоячі 50-150 см або ті що стеляться до 400 см. Листя ажурні пальчасто-розсічені, розсічені або лопатеві. За рахунок своєї щільної глянсової текстури листя відрізняються естетичним зовнішнім виглядом.

Суцвіття китицеподібні з пишною гроною незвичайних шоломоподібних квітів синього, фіолетового, а іноді білого або жовтого відтінку. Чашка являє собою п'ять чашолистків, верхній з яких подібно капюшону прикриває нектарники. Аконіт є хорошим медоносом, але пилок його токсичний для комах, тому бджоли прилітають до нього лише у разі відсутності поряд інших багатих на нектар квітів. Квітне залежно від сорту з травня до вересня.

Доглядаємо аконіт

Аконіт віддає перевагу півтіні, а сорт що стелиться краще розвивається в повній тіні. Грунт бажаний помірно вологий і підкислений, але обов'язково пухкий і повітропроникний, без грунтових вод. Поливати борець необхідно холодною водою і тільки в періоди тривалої посухи. Аконіт не вимагає надто родючого ґрунту, але для посилення яскравості квітів рекомендуємо раз на сезон на самому початку цвітіння вносити комплексне добрива, що містить органічні та мінеральні речовини. Місце для борця необхідно підібрати захищене від сильних вітрів та протягів. Рослина досить зимостійка і переносить м'яку зиму без укриття. Перед зимівлею відсохлі частини куща необхідно обрізати. Аконіт майже не уражається хворобами та комахами, але при тривалому перезволоженні може з'явитися коренева гниль.

Аконіт у ландшафтному дизайні

Борець повсюдно використовується у квітниках, міксбордерах, солітерних посадках. Низькі види успішно вирощують у контейнерах та наземних вазонах, наприклад, для прикраси патіо.

Високорослі сорти гарні для групової посадки на задньому плані або в середині міксбордера в ансамблі з анемонами, аквілегією, папоротями, злаковими, ірисами, астильбами та півоніями. Прекрасно поєднується з квітами жовтих, кремових, бузкових та блідо-блакитних відтінків.

Аконіт що стелиться часто прикрашає альтанки та інші вертикальні об'єкти.

У нашому магазині ви можете придбати популярні садові сорти аконіту, а також отримати знижку на покупку саджанців аконіту разом з іншими рослинами, що підходять за композицією.

Вгору
,