Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Понеділок - П'ятниця: 09:00–18:00

Субота: 10:00 - 14:00

Неділя: Вихідний

 

0
Мій кошик

Папороть - екзотична нотка в ансамблі вашого саду

Сортування:
за назвою за популярністю спочатку дешевше

Приголомшлива різноманітність папоротей у природі 

Папороті - це найдавніші рослини з існуючих на планеті Земля. Згідно з Вікіпедією, папоротеподібні налічують 48 сімейств, 587 пологів та 10 620 видів. Вони характеризуються надзвичайною різноманітністю форм, розмірів, умов зростання і способів розмноження. Тільки по висоті вони варіюються від дрібних трав'янистих рослин розміром всього 1-2 см до величезних деревоподібних папоротей заввишки від 10 до 25 метрів. Дехто плететься і схожий на виноградну лозу; інші плавають на поверхні ставків; треті ростуть як епіфіти на стовбурах дерев.

Більшість папоротей населяють теплі, вологі райони Землі. Найбільше їх можна зустріти в тропічних лісах, де лише на кількох гектарах виростають понад 100 видів, деякі з яких можуть становити домінуючий елемент рослинності. Дуже небагато папоротей здатні виживати в сухих і холодних місцях, хоча зустрічаються екземпляри, що мешкають навіть в арктичних регіонах, наприклад Щитник запашний.

Особливості будови папороті 

Папороть є переважно трав'янистою рослиною, яка не має деревного стовбура. Листя у більшості сортів великі і навіть величезні. З погляду ботаніки, це не зовсім листя – правильно називати їх вайями. Зовнішній вигляд їх варіюється від сорту до сорту: ажурні перисто-розсічені або цілі подовжені. Коли молода вайя тільки з'являється з бруньки кореневища, вона, як правило, згорнута подібно до равлика. Пізніше вайя розправляється і набирає колір, притаманний дорослії рослині – соковито-зелений, червонуватий, бронзовий чи сріблястий. Деякі сорти папороті змінюють колір кілька разів протягом періоду вегетації. Висота та ширина багатьох видів становлять 1-1,5 м.

Вирощуємо папороть 

Оскільки більшість папоротей прийшли до нас із тінистих вологих лісів помірної та тропічної зон, у садових умовах вони віддають перевагу затіненим ділянкам і досить зволоженому грунту. Проте грунт повинен бути пухким і добре вбирати вологу, щоб уникнути застою води. Підживлення потрібно здійснювати в період активного зростання; папороті необхідні збалансовані добрива, що містять як органічні, так і мінеральні речовини. Більшість наших папороть досить морозостійкі, але під час сильних заморозків краще використовувати укриття.

Папороть у дизайні саду 

Папороті у першу чергу прикрашають підніжжя дерев у тінистих садах. Тут їм становлять компанію витончені астранції, астильби, барвисті гейхери та деякі види астр, здатні переносити тінь. Великі папороті з вертикальною структурою чудово виглядають на задньому плані міксбордера. Передній план при цьому можна віддати акуратним хостам, низькорослій аквілегії та крихітним анемонам.
Види папороті, які у природі ростуть на скелях, можна використовувати в альпінарії, кам'янистому саду, прикрасити ними кам'янистий берег водойми.

За що ж так люблять папороті садівники всього світу? За нескінченну універсальність і декоративність, які дадуть фору навіть найкрасивішій рослині. За довгожительство, невибагливість та чуйність на найменший догляд. За можливість швидко та надовго озеленити сад та внести екзотичну нотку у будь-яку композицію.

У нашому магазині ви можете ознайомитися з найбільшою колекцією папоротей і вибрати ту, якій найбільше підійдуть умови вашого саду. Також скористайтеся можливістю купити папороть у комплекті з іншими рослинами зі знижкою.

Вгору
,