Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Понеділок - П'ятниця: 09:00–18:00

Субота: 10:00 - 14:00

Неділя: Вихідний

 

0
Мій кошик

Аралія - швидкозростаюча красуня з тропічною зовнішністю.

Сортування:
за назвою за популярністю спочатку дешевше

Шукаєте щось унікальне для тінистого саду? Спробуйте поселити у себе в саду швидкозростаючу аралію.

Ця реліктова рослина поширена у тропічних та субтропічних районах Азії, Центральної та Північної Америки. Виростає у листяних та змішаних лісах, на лісових узліссях, у долинах річок та на гірських схилах. У південних регіонах Далекого Сходу вона збереглась ще з доледникового періоду. Усього існує близько 70 видів аралій.

Молоді пагони рослини вже давно входять до меню східної кухні. Крім цього з'ясувалося, що корінь аралії має цілющі властивості: настойку з нього використовують для лікування неврологічних розладів.

Як упізнати аралію

Являє собою чагарник або дерево висотою від 1,5 до 12 м з великим складним листям довжиною до 60 см. У дерева дуже незвичайний стовбур, густо вкритий дрібними шипами. Саме тому його часто називають шип-дерево або чортове дерево. Стовбур не схильний до розгалуження, допоки з якихось причин не ушкоджується верхівкова брунька. Ця особливість надає аралії подібність до пальми і надає нескінченні можливості для штучного формування крони за допомогою обрізки. Росте вона дуже швидко, але тривалість життя її невелика – близько 25 років.

У аралії велике складне листя дво- або три перисте. Листочки яйцеподібні до 15 см завдовжки, на коротких черешках або сидячі. У середині або кінці літа на кінцях пагонів з'являються великі волотисті суцвіття, зібрані в симпатичні парасольки. Квіти крихітні, білого або кремового кольору. Вони дуже ароматні та приваблюють у сад бджіл. Восени, слідом за квітінням, на тих же парасольках з'являються темно-пурпурні неїстівні ягоди, а величезне листя набуває чарівного червоно-пурпурового відтінку. Взимку аралія повністю скидає листя і стає зовсім невиразною.

Вирощуємо аралію

Рослина невибаглива до грунту, але все ж таки віддає перевагу родючим, повітропроникним грунтам. Перед посадкою потрібно подбати про якісний дренаж і попередньо зволожити ґрунт. Після посадки землю над корінням мульчують торфом, щоб волога не випаровувалась надто швидко. Також періодично варто неглибоко розпушувати ґрунт навколо деревця. Пам'ятайте, що коріння аралії розташовуються горизонтально і неглибоко під землею, тому розпушування потрібно проводити з обережністю.

Підгодовувати аралію потрібно регулярно органічними та мінеральними речовинами. Особливо необхідні підживлення в березні перед початком зростання нових пагонів і влітку, коли настає час квітіння. При необхідності додаткову порцію добрива вносять ще восени.

Дереву необхідне сонячне світло, але добре воно росте і в півтіні. Полив, за умови правильного дотримання інших заходів при посадці – дренажу та мульчування, – потрібен лише у дуже довгі періоди посухи. Морозостійкість повна на всій території України.

Квітнути аралія починає зазвичай на п'ятий рік після посадки.

Аралія у ландшафтному дизайні

Аралія часто висаджується як живопліт, але для цього її потрібно посадити дуже густо. Єдина проблема, що взимку така огорожа виглядає не надто захоплююче. Може бути заднім планом будь-якої ландшафтної композиції у поєднанні з іншими багаторічними рослинами. Особливо витончено поєднується з іншими екзотичними деревами та чагарниками, листя яких має незвичайні відтінки – барбарис, бузина, пухироплідник та інші. Рекомендується для вирощування біля пасік, оскільки є гарним медоносом. Використовується в солітерних посадках у скверах та парках.

Вгору
,