Кількість
|
Вартість
|
||
|
Різні види та сорти герані в садовому дизайні
Герань - багатолика рослина, яка відноситься до сімейства Геранієві (лат. Geraniaceae). Серед 400 видів та більше 500 різновидів зустрічаються ґрунтопокривні та утворюючі кущі різної щільності, форми та висоти (від 10 до 125 см). У питанні вирощування важко знайти рослину вдячнішу, ніж герань. Купити Київ саджанці високої якості можна у нашому розпліднику «Зелений Едем». Можлива також доставка по всій Україні (Київ, Київська область, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Львів).
Герань для саду - сорти та види
Листя герані лускаті, красиво розсічені більшою або меншою мірою, восени стають бордовими, червоними, жовтими. Купити герань садову воліють і за її рясне квітіння. Квітки мають розміри від 2 до 5 см. Є види, що квітнуть з кінця весни до жовтня.
Найпопулярніші сорти:
- чудова - яскраві, великі суцвіття, різних відтінків синього, листя оксамитово-опушене, із зубчастими краями;
- гібридна – квітки великі, чашоподібні, яскраво-сині з білим центром;
- гімалайська - ефектні махрові квіти.
Підбір ґрунту, сприятливих умов, вимоги до освітлення
Особливо невибаглива у питанні ґрунту герань. Купити (Київ та інші міста) її можна для висадки на будь-яких ґрунтах, навіть на кам'янистих ґрунтах. Варто уникати заболочених ділянок із постійним застоєм води.
Для ландшафту затінених місць найкраще підходять лісові герані - лісова герань (Geranium sylvaticum), червоно-коричнева герань (Geranium phaeum) та її різновиди. Віддають перевагу родючому грунту з помірним зволоженням. Добре поєднуються з базиліком вузьколистим,анемоною лісовою, телимою великоквітковою.
На сонячних місцях у змішаних квітниках і групових посадках можна використовувати герань із субальпійських лугів Кавказу - герань грузинську (Geranium ibericum), плосколепестную герань (Geranium platypetalum), герань дрібнотичинкову (Geranium psilostemon). Добре ростуть на дренованих родючих легких ґрунтах з помірною вологістю. Компаньйонами можуть стати вероніка австрійська, волошка.
Для рокаріїв та контейнерів також можна купити садову герань. Тут використовується герань далматська (Geranium dalmaticum), герань Ендреса (Geranium endressii), герань великокореневищна (Geranium macrorrhizum).
У природі вони зустрічаються на кам'янистих або піщаних ґрунтах, багатих на вапно. Це світлолюбні та посухостійкі рослини, що погано переносять ґрунти, насичені перегноєм та стоячою водою. У композиції добре поєднуються з чебрецем повзучим, шавлією лікарською, гвоздикою альпійською, ісопом лікарським, кавказьким арабісом.
Як використовувати і з чим поєднувати герань
За легкістю та витонченістю суцвіть, а також достатньою густотою кущів герань є ідеальним компаньйоном для багатьох рослин. Купити саджанці герані рекомендуємо, щоб перетворити сад на казковий двір.
Поради щодо використання герані в саду:
- Герань – вірний супутник троянд, особливо сортів із класичною формою квітки. Здавалося, вони створені один для одного: повітряна герань та величні троянди становлять чудовий дует.
- Деякі види та сорти герані здатні швидко розростатися, створюючи красиві акуратні кущі. Купити герань поштою можна для використання у міксбордерах.
- Важко уявити англійський квітник без герані, котячої м'яти та шавлії. Ці рослини люблять садівники Англії за невибагливість та довге квітіння.
- Якщо вам сподобалася садова герань, купити її можна для висадки в гравійному саду. Композиція виглядає острівцем свіжості разом із брунеррою, фіалкою, осокою.
- Усі невисокі герані цікаві при посадці на кам'янисті височини. Особливо оригінально вони виглядають на фоні дрібного каменю, щебеню чи гальки.
- Останнім часом все більшої популярності набуває композиція в природному стилі. Посадіть герань біля папороті і така композиція буде виглядати чудово.
- Улюблена британцями строката суміш: астранція, наперстянка, герань, гвоздика - все в одній композиції, але виходить стильно і некидко.
Звертаємо вашу увагу, що герань – абсолютно не примхлива квітка. Але в правильному поєднанні рослина здатна прикрасити будь-який садок.