Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Понеділок - П'ятниця: 09:00–18:00

Субота: 10:00 - 14:00

Неділя: Вихідний

 

0
Мій кошик

Рододендрони / Азалії

Сортування:
за назвою за популярністю спочатку дешевше

Все більше садівників України вирішують купити рододендрон 

Квітучі рододендрон і азалія підкорюють і заворожують з першого погляду, встояти перед їхньою красою неможливо. Адже вони, безсумнівно, лідери серед інших красивоквітучих чагарників за пишністю цвітіння, за яскравістю і різноманітністю забарвлень розкішних суцвіть, кожне з яких - окремий маленький букет. Розмір їхніх квіток залежить від конкретного виду і сорту рослини, вони можуть бути і дрібними, близько кількох сантиметрів у діаметрі, і великими, що сягають 20 см, можуть розташовуватися поодиноко, а частіше зібрані у великі, щільні та красиві парасолькові суцвіття. І забарвлення квіток може варіювати від білого і кремового до яскраво-червоного, фіолетового, рожевого або помаранчевого різних відтінків і комбінацій, і від кожної квітки йде своєрідний приємний аромат. Рододендрони та азалії зазвичай зацвітають навесні або раннім літом, залежно від їхнього сорту та кліматичних умов, і є чудовими весняними медоносами, а це також важлива та цінна їхня якість.
Хвиля популярності рододендрона та азалії дійшла і до України, і якщо раніше ми все більше милувалися цими ефектними рослинами в оранжереях і ботанічних садах, то зараз уже приймаємо рішення купити саджанець і посадити цей шедевр у своєму саду.

                                                                     

Що ж потрібно знати про рододендрон перед його покупкою? 

Рододендрон - окремий великий рід рослин, що належить до родини Вересові (Ericaceae). Цей рід включає в себе як безпосередньо рододендрон, так і споріднену йому азалію. Ці два чагарники дуже схожі між собою, але й мають кілька вельми умовних відмінностей з деякими винятками і застереженнями. Як правило, рослина рододендрона більша і вища, з листям і квітками більшого розміру. Листя в азалії зазвичай загострене і вузьке, а листя рододендрона велике і шкірясте. Рододендрон частіше вічнозелений і більш стійкий до несприятливих факторів зовнішнього середовища, а азалія частіше листопадна. Основною відмінністю заведено вважати кількість тичинок: в азалії по 1 тичинці на кожну пелюстку, тобто не більш як 5 штук на квітку, а в рододендрона, як правило, по 2 тичинки на пелюстку, тобто в квітці може бути 10 і більше штук тичинок.

У дикій природі рододендрони й азалії поширені в багатьох частинах світу з теплим помірним кліматом, де м'які зими і часті опади. Вони ростуть як поодиноко, так і групами або навіть заростями, частіше в підліску, в прибережних зонах, на гірських схилах нижнього і середнього поясу гір. У рододендронів компактна поверхнева коренева система, що складається з численних мочкуватих коренів.

Звідси й рекомендації з вирощування рододендрона та азалії і три основні вимоги до якості ґрунту для них. 

По-перше, рослина має мати постійний запас вологи, але, по-друге, вона не повинна перебувати в стоячій воді, тобто ґрунт має бути вологим, але добре дренованим без застійного зволоження.
По-третє, рододендрони й азалії не переносять вапняного ґрунту, їм необхідне кисле середовище в оптимальному діапазоні рН від 4,5 до 6,0. Азалії та рододендрони, що ростуть у занадто кислому ґрунті при pH від 3,5 до 4,5, будуть здоровими, але можуть рости повільніше, ніж зазвичай. А листя рослин у ґрунті з pH 6,5 і вище, може виглядати жовтим, що є ознакою хлорозу. 
Рододендрони та азалії віддають перевагу півтіні або навіть легкій тіні. В умовах сильного сонячного світла і спеки вони можуть страждати від опіків листя і квіток, особливо в період спекотного літа. Тому їх слід висаджувати в місцях, де є захист від прямих променів сонця, наприклад під кронами дерев або біля стін будівель. Однак, важливо також враховувати, що занадто сильна тінь може знизити якість їхнього цвітіння, тому важливо знайти баланс між світлом і тінню для оптимального росту і цвітіння. Прикореневу зону рекомендується замульчувати - це одна з найкращих ідей агротехніки, що виходить від самої природи.
Забезпечте ці умови і у вас все вийде, а красень-рододендрон або чудова азалія віддячать здоровим листям і щедрим цвітінням. А висаджувати саджанці із закритою кореневою системою, які пропонує розплідник «Зелений Едем», можна практично без обмежень, не тільки навесні або восени, а й влітку. Такі саджанці прекрасно переносять транспортування, а при пересадці швидко адаптуються на новому місці практично без стресу для себе.

Рододендрон і азалія завжди знайдуть своє місце в різних стилях ландшафтного дизайну

Вони однозначно гідні сольної посадки, але і в композиції з іншими багаторічниками їх квітучі кущі не «загубляться», це вже точно. Жива огорожа з ними виглядає шикарно, а алея стане чарівно романтичною. 
З урахуванням потреб у кислому ґрунті та частковій тіні можна виділити деякі рослини, які особливо підійдуть у його сусіди:
1) Еріка, верес, пієріс, енкіантус, леукотоє: вони також належать до сімейства вересових і мають схожі вимоги до ґрунту та умов вирощування.
2 Листяні дерева, такі як японська червона верба, японський клен або хвойні багаторічники, що можуть забезпечити чудову тінь і доповнити композицію рододендронів.
3. Багаторічні рослини, такі як хости, папороті, гортензії та медунка, які також створюють чудове поєднання з рододендронами, додаючи різноманітність текстур і кольорів у ландшафтному дизайні.
Вибір рослин для спільної посадки з рододендронами і азаліями залежить від конкретних умов вашого саду, доступного простору і бажаної ландшафтної композиції. Однак, при виборі компаньйонів для них, важливо враховувати і їхні вимоги до ґрунту та освітлення, щоб створити гармонійне рослинне співтовариство.

Купити недорого якісний посадковий матеріал у нашому інтернет-магазині Green Edem можуть жителі всіх регіонів України. Ми пропонуємо саджанці рододендрона та азалії за доступною ціною і відправляємо замовлення новою поштою до Києва, Київської області, Харкова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Львова та безлічі інших міст і селищ на території України. 

Вгору