На перший погляд, створення квітника здається справою простою і нехитрою. З одного боку, за бажання, це дійсно може зробити будь-який садівник-початківець. Але, з іншого боку, для цього потрібно врахувати низку факторів, інакше ваша клумба не відповідатиме очікуванням. Отже, із чого почати.

  1. Вивчаємо місце посадки. У Вас, напевно, вже є шматочок саду, який Ви вирішили прикрасити квітником. Щоб правильно спланувати клумбу, дивимося, який грунт на Вашій ділянці. Якщо грунт піщаний, то навіть при додаванні чорнозему, він все одно швидко пересихатиме, тому рослини варто підбирати посухостійкі, якщо суглинок, то варто додати в нього торфу, таким чином зробити грунт більш пухким. А рослини підбирати відповідно стійкіші до застою води.
  2. Освітлення. Цей фактор неменш важливий для вибору асортименту. Якщо ділянка під відкритим сонцем – підбираємо рослини, які люблять відкриті сонячні ділянки, якщо тінь або часткова тінь – відповідно, тінестійкі та тінелюбиві.
  3. Ми визначились із ґрунтом та освітленням, тепер ми ще повинні врахувати, чи буде на клумбі додатковий полив, або як часто ви зможете поливати рослини. Якщо ви приїжджаєте на дачу раз на тиждень чи рідше – зверніть увагу на посухостійкі рослини!
  4. Обов'язково складаємо план квітника з огляду на індивідуальні колірні уподобання.
  5. Перед тим, як розпочати висадку, виставляємо наші рослини на грядку згідно з планом, обов'язково дивимося за місцем, як правило, щось коригуємо.
  6. Варто не забути, що правильна посадка – це половина успіху, а друга половина – це правильний догляд! Але про це пізніше!