Клематис - ліана, що радує нас своїми напрочуд гарними та різноманітними квітами. Така різноманітність форм і забарвлень часто лякає багатьох садівників-початківців. З чого почати? Що вибрати для свого саду? Який сорт клематису краще купити?


Одні з невибагливих сортів клематисів - це рослини 3-ї групи обрізки. Вони закладають квіткові бруньки на пагонах поточного року, відповідно, такі клематиси обрізаються в кінці осені майже під самий низ, залишаючи 2-3 бруньки. Ці клематиси мають велику силу росту, тому вони швидко відростають і радують своїм квітінням дуже тривалий період.


Третя група обрізки дуже велика, її можна умовно розділити за формою квітів: махрові, багатоквіткові, у формі дзвіночка та інші.


Варто звернути увагу на клематиси 3 групи обрізки з махровими квітками, т.к. вони цвітуть вже на пагонах поточного року і завжди зберігають свою махрову форму (на відміну від 2-ї групи, де махрові квіти квітнуть тільки на торішніх пагонах і для цього потребують укриття на зиму):

Клематис Mazury, Crater Lake - цей сорт чудовий тим, що його квіти завжди махрові! Квітіння тривале з липня до кінця вересня, квітне на пагонах поточного року махровими квітами. Квіти діаметром 15-20 см. Підходить для кліматичних зон від 4 до 9, морозостійкість – до 30 °С. Розміри: 200 – 300 см.


Клематис Floral Dance - гібридний сорт клематису польської селекції. Має махрові та напівмахрові квіти, є повторноквітучим сортом, перший раз квітне з червня по липень, повторно, але менш рясно із серпня по вересень. Квіти діаметром 5 – 7 см. Підходить для кліматичних зон від 4 до 9, морозостійкість – до 30 °С. Розміри: 200 – 250 см.


Клематис Taiga - привабливий сорт з фіолетово-блакитними та зелено-жовтими на закінченнях пелюсток махровими квітами. Період квітіння з червня до вересня. Рясніше квітне влітку. Листя темно-зелене, з рівним краєм, окреме, серцеподібне і трійчасте. Розмір дорослої рослини: 2-2,5 метри.


Клематис Purpurea Plena Elegans - рясно і довгоквітучий махровий клематис. Середньорослий клематис з безперервним пишним квітінням на молодій лозі з червня до вересня махровими кучерявими квітами. Квіти від 5 до 10 см у діаметрі завжди махрові «скуйовджені» за рахунок безлічі вигнутих пелюсток і без тичинок. Пелюстки мають благородне темне оксамитове пурпурово-бордове забарвлення.

Саджаючи ліану у своєму саду, звичайно ж, ми хочемо якомога довше милуватися її квітінням. Розповімо трохи про сорти цієї групи, які квітнуть досить довго та рясно.

 

На 1-му місці : Клематис Sweet Summer Love. Оригінатор - Szczepan Marczyński (Щепан Марчинськи), Польща, 2011 р. Нагороди: бронзова медаль Плантаріум' 2011. Срібна медаль КВІТИ' 2011, Москва. Green Thumb Award 2014. Середньорослий клематис із безперервним пишним квітінням на молодій лозі з червня по жовтень ароматними квітами. Квітіння багате до 1000 квітів на кущі, що розповсюджує по саду на кілька метрів навколо солодкий приємний аромат з нотками мигдалю та ванілі. Квітки розміром 3 - 4.5 см з 4 пелюстками яскравого забарвлення від світлішого малиново-вишневого до темнішого пурпурово-фіолетового тонів. У центрі квітки розташовуються довгі світло-кремові тичинки з червоними пильовиками. Виростає до 3,5 м заввишки, придатний для вирощування в контейнерах, орієнтовно 10 літрів субстрату на рослину.


Клематис Madame Julia Correvon - Квітки винно-червоні із яскраво-пурпуровим відтінком. Тичинки жовті. Діаметр квіток від 5-10 до 13 см, утворює від 4 до 6 чашолистків, пелюстки ромбовидної форми, скручені, з глибокими боріздками посередині, дивляться вгору, злегка хвилясті по краях, кінчики злегка відігнуті назад. Тривале та рясне квітіння на пагонах поточного року з червня до вересня. Розмір дорослої рослини: 2,5 - 3,5 м


Клематис Prince Charles  - квітне на пагонах поточного року і радує квітінням тривало з липня до вересня. Квітки середнього розміру мають від 4 до 6 рельєфних чашолистків світло-блакитного кольору з фіолетовими тонами, а в центрі квітки розташовані світло-жовті тичинки. Застосовується для вертикального озеленення невисоких садових опор та архітектурних елементів до 2 м заввишки. Також може вирощуватись і як ґрунтопокровна рослина.


Клематис Krakowiak - сорт польської селекції виведений Штепаном Марчинськи у 2011 році. Декоративно-квітуча кучерява ліана, у 2011 році був нагороджений срібною медаллю на виставці "Plantarium". Цей сорт досить швидко наростає до 3 м і квітне строкато-рожевими квітами (діаметром від 5 до 8 см) з липня по вересень. Висока морозостійкість, укриття на зиму не потребує. Розміри: до 300 см. Проростання: сонце, півтінь.


Клематис Justa -  сорт, що довго квітне з червня по вересень на пагонах поточного року, стійкий до захворювань, швидко наростає. Квіти діаметром до 8 см. Підходить для кліматичних зон від 4 до 9, морозостійкість – до 30 °С. Розміри: до 150 см.


З повним асортиментом клематисів Ви можете ознайомитись у розділі Клематис-22.